DERATIZÉŘI

Slánští Deratizéři vznikli v roce 1999 jako vedlejší projekt zpěváka a baskytaristy Sváti ze známé punk-rockové kapely Totální nasazení.

Z původně doprovodného souboru pro nahrávání jeho sólového alba "Slánské pověsti" vznikla neplánovaně regulérní kapela. Brzy natočila druhé CD "V pasti..." a jejich punkem šmrncnutý folk-rock slavil nečekaný úspěch.

Kvůli Sváťovu koncertnímu vytížení v TN s 80-100 akcemi ročně však začali Deratizéři stagnovat. Došlo tak ke změnám v sestavě, kapela přitvrdila, nahrála CD "Zbloudilá" a v rámci možností se snažila vystupovat. Album mělo úspěch, hraní bylo dost, ale kvůli názorovým neshodám se kapela rozpadla.

V roce 2007 se dává dohromady nová sestava, kdy zůstal pouze bubeník Franky a zakládající člen, kytarista a zpěvák Sváťa, přichází zpěvačka a saxofonistka Martina, akustický kytarista RaCeK, kontrabasista Knack a Deratizéři defacto začínají znovu. Postupně natáčejí další CD "Slánské pověsti, mordy a neřesti" a v rámci oslav deseti let vydávají výběrovou "bestofku". Roku 2010 přichází druhá zpěvačka Lenka, koncertů přibývá a zájem o kapelu je stále větší. V roce 2011 vydávají Deratizéři velmi úspěšné album "Folk´s´not dead", natáčí dva videoklipy a během turné k novému CD odehrají největší počet koncertů v historii kapely, který překonávají hned v další roce, kdy vydávají nové výběrové album “Výběrofka“. V průběhu roku 2013 opouští Deratizéry ze zdravotních důvodů Lenka a nahrazuje jí nová zpěvačka Zuzana. Kapela natáčí další dva klipy, obráží kluby i festivaly a v roce 2014 se chystá natáčet další nejen nové CD, ale i slavit 15 let existence.

SESTAVA

Sváťa – elektrická kytara, zpěv
Martina – zpěv, saxofon, flétny
Zuzana – zpěv, tamburína
RaCeK – akustická kytara, ukulele, zpěv
Knack – kontrabas, zpěv
Franky – bicí

BAND INFO

www.deratizeri.cz
http://bandzone.cz/deratizeri
http://www.facebook.com/deratizeri

DISKOGRAFIE

2000 Slánské pověsti ( Swabian records )
2001 V pasti... ( Swabian records )
2005 Zbloudilá ( Cecek records )
2008 Slánské pověsti, mordy a neřesti   ( Swabian records )
2009 Bestie Off 1999 - 2009 ( Swabian records )
2011 Folk's not dead ( Swabian records )
2012 Výběrofka ( Swabian records )

VIDEOKLIPY

O bludičce Obludičce (2014)
O Ludmilovi (2013)
O zvoleněveské čarodějnici (2012)
Tamborův menuet (2011)
O beznohém rytíři (2011)

KE STAŽENÍ

Technické požadavky
Logo